Festiwal Twórczości Kociewskiej

XI Festiwal Twórczości Kociewskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego, promującym kulturę Kociewia, dorobek twórczy regionalistów i piękno naszej tradycji. Zapraszamy do udziału: dzieci przedszkolne i klas 0 oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów, techników i szkół zawodowych oraz domów kultury.

Finał Festiwalu odbędzie się w dniach 19 - 23 listopada 2018 r.

XI Festiwal Twórczości Kociewskiej

Komunikat organizatora XI Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. R. Landowskiego - 2018 r.

W związku z pytaniami osób zainteresowanych XI edycją Festiwalu w sprawie zapisu w jego Regulaminie dotyczącego wyboru utworów do prezentacji we wszystkich kategoriach konkursowych, określonego w Założeniach regulaminowych, wyjaśnia się, iż:
- pod pojęciem kociewskich regionalistów rozumie się także twórców związanych z Kociewiem, z zastrzeżeniem, aby tematyka wybranych utworów dotyczyła wyłącznie tego Regionu.
- przy sformułowaniu tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległości zakłada się, iż utwory dotyczyć będą Kociewia jako małej ojczyzny, nie zawężając ich wyboru wyłącznie do tych, które zawierają tylko treści niepodległościowe. Zamierzeniem organizatora jest, aby poprzez prezentację utworów lub w nawiązanie do nich, np. w konkursie plastycznym, wyrazić emocje związane z Kociewiem - małą ojczyzną i jego miejscem w historii naszego kraju w ciągu ostatnich 100 lat.
Określenie tematyki Nasze Kociewie i Ojczyzna w dążeniu do niepodległości ma na celu podkreślenie powagi ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości i udziału w nich mieszkańców Kociewia.

Informacje z wcześniejszych edycji Festiwalu Twórczości Kociewskiej można znaleźć tutaj.

Projekt Z książką na start
Logo GPEC
Program Academica
Logo Gamma
Logo Larix

Najnowszy numer (102) Kociewskiego Magazynu Regionalnego już jest już dostępny w katalogu on-line!